Trasy Spływówzarezerwuj kajaki już dziś tel. 603 67 41 75


Spływy Kajakowe Brda

+48 603 674 175

Mylof – Rytel – Nadolna Karczma 19km

Mylof - to osada położona w lasach. Znajduje się tam pole biwakowe, zapora spiętrzająca wody Brdy (zapora w formie schodów i pochylnią przeznaczoną dawniej do spuszczania tratew). Tu bierze początek liczący 21 km Wielki Kanał Brdy. W Mylofie znajduje się największy w kraju zakład hodowli pstrąga tęczowego.

Rytel – Nadolna Karczma 11km

Rytel – duża wieś nad Wielkim kanałem Brdy i Brdą. Jest punktem etapowym wielu spływów kajakowych. W miejscowości Rytel znajduje się leśne pole namiotowe usytuowane za wsią na lewym brzegu. Nazwa wsi pochodzi prawdopodobnie od Macieja Retil, który w 1430 r. otrzymał od komtura tucholskiego przywilej na założenie karczmy. O Rytla Brda prowadzi głęboka doliną dokonując liczne wywijasy. Rzeka jest wąska i niczym nie przypomina tej nad jeziorem Widoczno koło miejscowości Swornegacie. Nadolna Karczma - wieś borowiacka , znajduje się tam most drogowy oraz bar położony niedaleko kanału. Za mostem drogowym w Nadolnej Karczmie dochodzi do kanału Brdy z prawej strony Raciąska Struga, zaś z drugiej Czerska Struga.

Nadolna Karczma – Woziwoda 8km

Woziwoda - osada leśna oddalona o ok. 8 km. Na północ od Tucholi. W Woziwodzie zaczyna się również rozległy krajobrazowy rezerwat przyrody Dolina Rzeki Brdy, który powstał, by ochronić cały ekosystem , obejmujący krajobraz, skupiska roślin. Nurt rzeki przyspiesza , liczne powalone drzewa trasują drogę. Gęsto zadrzewione nadbrzeżne terasy są siedliskiem starych dębów , brzóz , sosen, krzewów oraz wielu innych roślin, w tym gatunków chronionych.
Nadolna Karczma – Gołąbek 17km

Gołąbek - tutaj zaczyna się jeden z dwu najciekawszych części środkowej części rzecznego szlaku Brdy. Rzeka przyspiesza powodując, że kajak znosi się , a powalone drzewa przyczyniają się do dokładnego obserwowania rzeki.
Nadolna Karczma – Wymysłowo 19km

Wymysłowo – osada w Polsce, położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Tuchola. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa bydgoskiego.
Nadolna Karczma – Rudzki most 21km

Rudzki Most – dzielnica Tucholi w miejscu dawnej wsi o nazwie Ruda, jest miejscem rekreacji mieszkańców oraz etapem spływów kajakowych na Brdzie. Podczas II wojny światowej Rudzki Most był miejscem kaźni mieszkańców.
Nadolna Karczma – Świt 25km

Świt - miejscowość malownicza , warto w niej się zatrzymać, by zwiedzić skupisko 700-letnich dębów i atrakcyjny mieszany bór zachęcający do odbycia pieszej wycieczki. Od Świtu rzeka przyspiesza, znaczny spadek poziomu wody, strome brzegi oraz liczne bystrza powodują liczne atrakcje dla kajakarzy. Koło miejscowości Świt znajduje się skupisko głazów w rzece zwane Piekiełko . Piekiełko w zależności Rezerwat "Piekło". Uroczysko, przełom Brdy. Najatrakcyjniejszy odcinek rzeki. Znaczny (2%), spadek wody. Rzeka ściśnięta miedzy wysokimi brzegami, wartki nurt, liczne bystrza z głazami. Nad korytem rzeki pochylają się korony wysokich, starych drzew porastających brzegi. Odcinek ten, zaliczany do rzek o charakterze górskim, może przedstawiać różny stopień trudności, od łatwego do bardzo trudnego, w zależności od poziomu wody. od poziomu wody i pory roku może okazać się najciekawszym odcinkiem rzeki szlaku Brdy.
Nadolna Karczma – Piła Młyn 27km

Piła-Młyn - Prąd rzeki słabnie, rozpoczyna się rozlewisko Jeziora Koronowskiego. Sztuczne spiętrzenie Brdy przez zaporę w Pieczyskach. Długość Jeziora Koronowskiego wynosi 36 km, a długość linii brzegowej 102 km, maksymalna głębokość 20 m.
Nadolna Karczma – Gostycyn Nogawica 30km

Gostycyn-Nogawica - Ujście rzeki Kamionki. Stanica wodna i pole namiotowe PTTK. Wypożyczalnia kajaków i łodzi żaglowych. Etap końcowy Kajakowego Tramwaju Wodnego, możliwość pozostawienia kajaków.

Kontakt

© 2017 splywy-brda.pl . All Rights Reserved | Wykonanie eTom.pl